25 Oca 2011

anladım ki

 Ben ‘Sen’le başlayan hercümleyi kurdugumda aslında ölüme doğru küçük adımlar atmaya başlamıştım.
En cok şimdi istedim seni. Şimdi şu dakika teninin kokusunu hissetmek istedim.  Tam da şimdi dolunay gözlerine yansısın istedim,  o bi çift göz ışıl ışıl bana baksın istedim.
 En çok şimdi aradım ellerini… Avuclarımda hissetmek istedigim bu yalancı şarap kadehi değil ellerindi. Hani o minicik elimin, avcunun  içinde kayboldugu ellerin!
 En çok şimdi istedim sesini… Akisleri sönmeyen o sesini kulaklarımda hissetmek istedim. Dudaklarından cıkacak o 2 kelimeyi tam da şimdi duymak istedim.

 En çok şimdi istedim kokunu. Ne büyük bir arzu tanrım! Hani içine çekersin çekersin çekersin… Ve bitmez o nefes son demine kadar çekersin ya… Kokun öylesine ciğerlerime işlesin istedim. Ta şu bağrımda tıkansın kalsın geri çıkamasın istedim. Bir daha hiç nefes alamayacagımı bilsem dahi, ölüme bir kulaç kalmış olsa bile o nefes orada kalsın dudaklarımdan dışarı sızmasın istedim!

 En çok şimdi istedim dudaklarını.. Dudaklarımın arasında ben gibi her nefeste tükenen bu sigara değil sen olmalıydın, ateşi dudaklarının! İçimi ürperten bu esintide, tüm bedenimi ateşin sarsın istedim.

 En çok şimdi istedim kollarını…  Üşüdüm ben bu gece, anlıyor musun? Kolların olmalıydı, sarmalıydı tüm gövdemi… Şimdi üşüyerek ürpermek yerine senin teninin heyecanıyla ürpermeliydim.

 Ben ‘Sen’le başlayan hercümleyi kurdugumda aslında ölüme doğru küçük adımlar atmaya başlamıştım… İnadına ateşe yürüdüm, ateşine! Yangınlarında küle dönüştüm ben! Külüm savruldukça yüzüne yüzüne essin istedim… 

Anladım ki, ben şimdi seni istedim…
Anladım ki…
Ben tam da şimdi ölmek istedim.

3 yorum:

hisli dedi ki...

insanı ağlatır bu yazı :/

ben konusucam dedi ki...

Bir şeyler yazmıştım, özlemeye, istemeye, "Aşkın Delirme Eşiğine" dair... Yazımı bloguma ekledikten sonra senin yazına rastladım. Öyle benzer anlatmışız ki, öyle aynı hissetmişiz ki bir şeyleri.. Ben seni çok iyi anladım...

KIZILGIN (Selnur Güneş) dedi ki...

hepimiz o delirme eşiğinden geçiriyoruz. sağ kaldıysak ne mutlu, diyorum bazen. hislerimin dokundugu insanları ise pek seviyorum. ^.^